1%, adomány

Tudtad az 1 %-os rendelkezésről?

A régi borítékos „rendszert” már nemcsak a munkáltatói adómegállapításnál lehet alkalmazni! Ha az adóbevallás a NAV részére már megtörtént, de a bevallásban elfelejtett rendelkezni a felajánlásról, akkor utólag külön borítékban, május 20-ig még van lehetősége ezt megtenni. Külön be kell küldeni a NAV-nak, tehát nem gond, ha nem a bevallással egyszerre megy. Még akkor is meg lehet tenni, ha valaki elektronikusan már beküldte a bevallását. FONTOS, hogy ez csak azokra vonatkozik, akik a felajánlást még nem tették meg! Ha ez már megtörtént, akkor azon módosítani nem lehet!

Te mire költenéd az adódból befolyó összeget?
(Adó 1+1% felajánlása)

Hamarosan elérkezik a személyi jövedelemadó bevallásának a határideje.
• Az egyéni vállalkozók, EVA adózók és az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek személyi jövedelemadó bevallásának határideje: 2017. február 27.
• Magánszemélyek részére a személyi jövedelemadó bevallásának határideje: 2017. május 22.

Ez az adó 1+1%-ok felajánlásának is az ideje.

Adónk 1%-át a Magyarországon bejegyzett egyházak valamelyikének ajánlhatjuk fel, míg +1%-ról, valamely civil szervezet számára dönthetünk.

AZ ADÓ 1+1% FELAJÁNLÁSA NEM KERÜL SEMMIBE SEM,
DE ÓRIÁSI SEGÍTSÉG!
KÖSZÖNJÜK, HOGY MEGTESZI FELAJÁNLÁSÁT!

Ha ön is fontosnak tartja az erkölcsös nevelést, az idősek gondozását, a gyermekek kedvezményes táboroztatását, és a drogprevenciót, akkor kérjük, támogassa a Magyar Pünkösdi Egyházat adója 1%-val!
.

- ADÓ 1 %-ÁT FELAJÁNLHATOD EGYHÁZUNKNAK

TECHNIKAI SZÁMUNK:

0138

Letölhető rendelkező nyilatkozat a befizetett adó egy százalékáról>>

- ILLETVE +1%-ÁT AZ OLDALUNKON TALÁLHATÓ CIVIL SZERVEZETEKNEK:

Táborkert Alapítvány
Adószám: 18166868-1-42

Élő Víz Irodalmi Alapítvány
Adószám: 19674409-1-42

Pünkösdi Teológiai Főiskola
Adószám: 18055483-1-43

Emberbarát Alapítvány
Adószám: 19719610-2-42

Dünamisz Alapítvány
Adószám: 18155026-1-42

Fénysugár Alapítvány
Adószáma: 18053481-1-43

Ekklesia Gyülekezet Egyesület (Nincsenek benne a regisztráltak között, ezért részükre most nem lehet felajánlani 1 %-ot!)
Adószám: 18298761-1-15

Golgota Keresztény Gyülekezet Egyesület
Adószám: 18293474-1-42

Palánta Sorsfordító Alapítvány
Adószáma: 18168042-1-42

Paulus Alapítvány
Adószám: 18696413-1-13

Keresztény Élet Központ Egyesület
Adószám: 18295153-1-10

Az Epreskerti Óvoda Gyermekeiért Alapítvány
Adószám: 18380266-1-04

Áldás Egyesület
Adószám: 18275681-1-04
 

Ha igényelni szeretnél a fent említett 1%-os nyilatkozatot borítékkal együtt, jelezd kérlek a 1/251-6987-es telefonszámon, vagy az info(kukac)punkosdi.hu e-mail címen. Mi díjmentesen kipostázzuk részedre!

Személyes adomány:

Adományodat akár átutalhatod a 10409015-49565257-53501009 számlaszámra is.

Tájékoztatjuk a kedves adakozó Testvéreket, hogy a befizetett adományokról szóló adócsökkentő igazolás kiadása és érvényesítése csak cégek (vagyis nem magánszemély adakozó) esetében lehetséges tartós adományozási szerződés megkötésével. Min. 4 évre kell kötelezettséget vállalni előre meghatározott éves összegű adományozásra. Az összeg szabadon meghatározható, az adókedvezmény a 2. évtől vehető igénybe. A magánszemélyek és az egyéni vállalkozók esetében nincs lehetőség minderre.

SZJA 1%-os részletek:

Miért érdekeljen engem az SZJA?

Minden dolgozó fizet személyi jövedelemadót (SZJA), akár tud róla, akár nem. Gyakorlatilag ez az adófajta teszi ki az úgynevezett bruttó bér, illetve a nettó bér közti különbség javát. Az SZJA a fő felelőse annak, hogy jóval kevesebbet találsz a bankszámládon, mint a bruttó béred. Az adó mértéke 15 %. Ez azt jelenti, hogy ha a kereseted a hazai viszonyok között átlagosnak mondható, akkor a bruttó béred minden 100.000 forintjából 15.000 Ft megy az adóba. Nem kis pénz, ugye? Hát ezért jó, ha tudod mire költik el - HELYETTED.

Mire költik a Személyi jövedelemadót?

Elvileg hasznos dolgokra: utakra, iskolákra, beruházásokra, a rászorulók támogatására, mint a régi szép időkben. Nagyrészt így van ez a valóságban is, de tekintélyes részét ilyen-olyan módon azért csak sikerül észrevétlenül beolvasztani a Nagy Állam Kasszába.

Te mire költenéd ezt a rengeteg pénzt?

Döntsd el Te. Adót fizetni kell - tehát ezt a pénzt már biztos nem kapod vissza, nem költheted el. A törvény azonban lehetőséget ad rá, hogy az SZJA egy jelentős részéről Te dönts - ha akarsz. Ha nem döntesz, akkor a teljes adód bekerül a Nagy Állami Kalapba, és onnan nyoma vész.

Hogyan dönthetsz az SZJA-d felől?

Két lehetőséget kínál a törvény:

  • az SZJA 1%-nak felajánlása valamely egyháznak, illetve +1% valamely civil szervezetnek,
  • adományozás egy közhasznú szervezetnek.

 

Kérdések és válaszok

Még sohasem találkoztam ilyen rendelkező nyilatkozattal:
Ilyen nyilatkozatot bárki kitölthet, aki adót fizet, tehát dolgozik. Ha a jövedelem bevallásodat könyvelő intézi, akkor is csak Te töltheted ki a nyilatkozatod. Ha nem kapod meg, kérd - jogod van hozzá!

Be kell fizetni bármit is az egy százaléknál?
Nem. Ezt amúgy is levonják a bruttó béredből, ugyanoda fizetik be, csak az Adóhatóságnál különítik el.

Nem túl macerás ez?
NEM! Roppant egyszerű, csak négy sort kitölteni! Egy perc alatt készen van! Célszerű előre felírni az Egyházunk pontos nevét, technikai számát, mert csak így jut el hozzánk a támogatás.

Te lehetsz az aki eldönti a pénzed sorsát!

Ha kérdésed van írj az info/kukac/punkosdi.hu e-mail címre!